Deklaracja AL - Anon

 

1.   Właśnie dziś przeżyję dzień dobrze, nie próbując natychmiast rozwiązać moich wszystkich problemów. Jestem w stanie czynić przez dwanaście co przeraża mnie, gdy pomyślę, że miałbym znosić przez całe życie.

2.   Właśnie dziś będę szczęśliwy: spróbuję w ten sposób pokazać, że rację miał Lincoln, mówiąc: "Ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile sobie pozwolą".

3.   Właśnie dziś dostosuję się do tego, co jest, a nie będę próbować naginać
wszystkiego do moich własnych życzeń. Przyjmę "los" taki, jaki mi ten dzień przyniesie i postaram się do niego dostosować.

4.   Właśnie dziś spróbuję ćwiczyć mój umysł. Nauczę się czegoś użytecznego. nie będę próżnować. Przeczytam coś, co wymaga wysiłku umysłu i koncentracji uwagi.

5.   Właśnie dziś będę się doskonalić duchowo trzema sposobami:
- wyświadczę dyskretnie komuś coś dobrego (gdyby ta osoba dowiedziała się o dobrym uczynku, to nie będzie się on liczył);
- wykonam przynajmniej dwie rzeczy, na które nie mam ochoty;
- spróbuję nie okazać, że moje uczucia zostały zranione, mogę czuć się dotknięty, ale dziś tego nie okażę. Właśnie dziś będę zgodny z otoczeniem. Postaram się wyglądać jak najlepiej ubiorę się odpowiednio, będę mówić spokojnym tonem, będę uprzejmy i nie będę nikogo krytykować. Postaram się nie doszukiwać wad, nie będę ulepszać nikogo, ani nikim kierować z wyjątkiem siebie samego.

6.   Właśnie dziś będę miał plan działania. Może nie będę trzymał się go ściśle, ale będę go miał. Uchroni mnie to od pośpiechu i niezdecydowania.

7.   Znajdę spokojne pół godziny tylko dla siebie i odprężę się. Postaram się wtedy popatrzeć na moje życie w nowy sposób.

8.   Właśnie dziś pozbędę się obaw. Przede wszystkim nie będę się bać cieszyć tym co piękne. Spróbuję zaufać, że to, co ja daję światu, wróci do mnie z powrotem

 

GRUPY RODZINNE AL-ANON
NADZIEJA DLA KREWNYCH I PRZYJACIÓŁ ALKOHOLIKÓW

 

Jeżeli masz kochaną osobę, której picie powoduje poważne problemy, będziesz serdecznie witany na naszych spotkaniach.

 

Nie mamy powiązań z żadnym wyznaniem wiary, nie mamy żadnych zobowiązań prawnych, składek ani wpisowego.


Dzielimy się wzajemnie naszym doświadczeniem, siłą i nadzieją.

ój postęp może się dokonać według twojego własnego sposobu i tobie właściwego tempa.

My tylko zachęcamy, abyś wziął udział w naszej wspólnej sprawie.